Často kladené otázky

Ako pomáha apiterapia, pomôže mi ?

Pobyt v apidomčeku je forma apiterapie, kde ide najmä o dýchanie čistého včelieho vzduchu (apiresterapia), ktorý obsahuje množstvo éterických olejov (včelí vosk a propolis – naša obľúbená vôňa) a je vhodná pri dýchacích alebo psychických problémoch, pre lepší spánok a menšiu nervozitu. Úľová relaxácia ale nie je hlavná liečba, je metódou ozdravenia.

 

Zároveň si tu človek fyzicky oddýchne, zatiaľ čo pod ním pôsobia mikrovibrácie vyvolané pohybom včelích tiel. Ich šum príjemne uspáva a nebojte sa, úle sú zvnútra apidomčeka poriadne zabezpečené, aby sa včielky nedostali dnu

Pri ktorých ochoreniach apiterapiu neodporúčame ?

Ochorenia ako  cukrovka, tuberkulóza, myómy maternice, onkologické choroby, epilepsia, náhle infekčné choroby, vysoká teplota tela, tehotenstvo v rôznych štádiách, kožné choroby.

Aká je optimálna dĺžka pobytu a ako ju naplánovať ?

Optimálne trvanie procedúry je 30-60 minút /jednorázovo/, alebo 2-4 hod. denne, prípadne spánok počas celej noci.

Čo si zobrať so sebou, ako bude prebiehať Váš relax ?

Dátum a čas Vášho pobytu si starostlivo naplánujte a rezervujte s predstihom. V letných sezónnych mesiacoch je ideálne ráno do 10.00 hod. alebo podvečer od 16.00 hod, kedy je chladnejšie. Samozrejme, môžete stráviť v Adelaide aj čas obeda, nevieme Vám však zabezpečiť iný spôsob ochladenia  ako prirodzené vetranie. V prípade nocovky je Vám Adelaida prístupná po 20.00 hod. 

 

Po dohodnutej rezervácii Vášho pobytu na úľoch sa môžete začať tešiť na príjemný čas strávený v peknom, tichom prostredí.

 

V apidomčeku nie je elektrina, všetko je z dreva, preto je zakázané v nej fajčiť (samozrejme, pred apidomčekom je to možné). V blízkosti sa nachádza suché WC s nádržkou na vodu určenou na hygienu rúk.

Čo si mám obliecť ?

Samozrejme podľa počasia, no ideálne je oblečenie zo vzdušného prírodného materiálu. V prípade, že Vám bude chladno, v Adelaide sú deky a prikrývky.

Ako si viem spríjemniť pobyt, čomu sa vyhnúť ?

Neodporúčame použitie parfumov a prípravkov s obsahom parfumu alebo výrazných chemických látok. Zbytočne by ste včely dráždili. 

 

Ak máte špeciálne požiadavky, jedlo si môžete priniesť  so sebou, avšak my Vám ponúkneme  občerstvenie v podobe čaju (teplý, ľadový), kávy, alebo  niečo malé na zahryznutie (nechajte sa prekvapiť).

Aké ďalšie aktivity si viem u vás naplánovať ?

V  prípade, že chcete stráviť v malebnom prostredí Uňatína viac času a  spoznať miestne zaujímavosti, vieme Vám ponúknuť sprievodcu po okolí. Môžete sa tak pozrieť na miesto potopenej krčmy, studničky, kde sa dejú zázraky, alebo navštíviť pradávnu usadlosť Pomag. Sprievodcu je potrebné si vopred rezervovať