Workshopy

Aké školenia a workshopy ponúkame + -

Školy u nás
Ponúkame komplexné exkurzie s možnosťou prehliadky včelnice a výučby predmetov ako je matematika a biológia ale aj inych predmetov po vzájomnej dohode. Podmienkou je prítomnosť učiteľov, ktorí si vedú danú hodinu. Deti sú zoskupené do skupiniek podľa farieb, dostanú farebné náramky s popisom rotácie na stanovištia. Stanovištia sú 4, čiže za jednu exkurziu je možné odučiť 2 predmety. Ostatné 2 stanovištia sú určené k praktickej ukážke včelárenia so vstupom do včelína
a pobytom v apidomčeku Adelaida.
V prípade, že exkurzia má čiste návštevný charakter, to jest len prehliadka včelína, ponúkame za príplatok možnosť výroby vlastnej voskovej sviečky a vyskúšanie si praktickej konštrukcie rámika.
V cene je občerstvenie v podobe čaju a koláčika.
Cena : 2,25 eura /osobu pri skupine max 25 detí plus vyučujúci grátis.

 

Ideme do škôl
Možnosť prednášky v škole, škôlke počas sezóny s ukážkovým úľom so živými včelami a ochutnávkou medu.
Cena: okres Krupina 35 eur

Keďže naším cieľom je budovať pozitívny vzťah k včelám už od útleho detstva, rozhodli sme sa organizovať zaujímavé workshopy o včelách a včelárení  pre deti.

Okolie našich úľov a včelieho domčeka sme prispôsobili tak, aby bolo možné organizovať workshopy aj pre väčšie skupiny detí. Z vlastnej skúsenosti vieme, že téma o včelách je pre detského diváka veľmi pútavá, navyše ide o príjemné vybočenie z klasického dňa v škole. Deti môžu naživo nahliadnuť do života včiel, vyskúšať si prácu s včelárskymi pomôckami, ochutnať sladký medík, a to všetko v obklopení prírody a na čerstvom vzduchu. K dispozícii máme aj miesto na sedenie počas prednášky, či hojdačky na spríjemnenie voľnej chvíle.

Názov a rozpis jednotlivých školení + -

mesiacnázovPočet učastníkovDĺžka trvaniaČo je v ceneCena/osoba
OktóberVýroba voskoplátna UnObaluMax 62 hodinyVoskoplátno, občerstvenie25 € /osoba
NovemberVýroba sviečok adventnýchMax 62 hodinyAdventné sviečky 4 kusy, občerstvenie20 € / osoba
DecemberVýroba odlievaných sviečokMax 62 hodinyOdliata sviečka, občerstvenie20 € /osoba
JanuárVýroba darčekového balíčka pre milovanú osobuMax 6 ľudí2 hodinyVýroba balíčka: sviečka a med s medzistienkou20 € /osoba

Praktické a užitočné vedomosti z prírody 
pre tých najmenších

Blahodárne účinky

Človek v domčeku so včelami dýcha pomalšie a pokojnejšie, zväčšuje sa tak príjem kyslíka pre organizmus, čím sa upokojuje nervový systém, zvyšuje sa schopnosť pracovať, objavuje sa energia.

fgh

Tráviaci trakt

Pdporenie normálneho balansu črevnej mikroflóry a zlepšenie stavu sliznice tráviaceho traktu.

dfg

Dýchacia sústava

Doprajte si pokojné a sebavedomé dýchanie.Apiterapia tiež pomáhja pri liečbe respiračných chorôb, zlepšuje imunitu a spomaľuje alergické reakcie.

dfg

Nervový systém

Zlepšuje sa spánok, mizne nervozita, migrény a iné bolesti hlavy, apiterapia pomáha aj pri rekonvalescencii po mozgovej príhode.

fgh

Srdcovo-cievny systém

Pomáha pri ochoreniach centrálnej a periférnej nervovej sústavy, ale i srdcovo-cievneho systému.